ЗА ЧЛАНОВЕ

МИЛОШ ЖУТИЋ                                   

Удружење је ову награду установило 1994. године »као спомен на знаменитог глумца – знаменитог по духовности и мисли, по поштовању језика и говора, по снази израза и осећања. Награда се додељује за најбоље глумачко остварење, за улогу која се може окарактерисати као трагалачка и као путоказ у глуми.
Награда се састоји од плакете у бронзи са ликом Милоша Жутића (рад академског вајара Звонка Новаковића), од уникатне дипломе на пергаменту (рад академског сликара и сценографа Герослава Зарића) и од новчаног износа.


ДОБИТНИЦИ НАГРАДЕ                                                                                          

  1. Петар Краљ – награђен за улогу Нормана у представи Гардеробер Роналда Харвуда, у режији Дејана Мијача (Југословенско драмско позористе, Београд); први добитник,1994.г.
  2. Јасна Ђуричић Јанков – награђена за улогу Олге у представи Мурлин Мурло Николаја Кољаде, у режији Радослава Миленковића (Српско народно позористе, Нови Сад, сезона 1995/1996)
  3. Јелисавета Сека Саблић – награђена за улогу Марије Калас у представи Мастер Клас Теренса Мекнелија, у режији Алисе Стојановић (Битеф театар, Београд, сезона 1996/1997)
  4. Бранислав Зеремски – награђен за улогу Ивана у представи Арт Јасмине Резе, у режији Алисе Стојановић (Атеље 212, Београда, сезона 1997/1998)
  5. Борис Исаковић – награђен за улогу Председника државног савета у представи Леонс и Лена Георга Бихнера у режији Дејана Мијача (Града тетар Будва и Југословенско драмско позориште, сезона 1998/1999)
  6. Јелена Ђокић – награђена за улогу Катарине Шпаровић у представи Бокешки Д-мол Стевана Копривице, у режији Милана Караџића (Центар за културу Тиват, сезона 1999/2000)
  7. Небојша Глоговац – награђен за улогу Њага у представи Златно руно Борислава Пекића, у режији Небојше Брадића (Г17+ и Београдско драмско позориште, сезона 2000/2001)
  8. Ђурђија Цветић – награђена за улогу Скупа у представи Скуп Марина Држића, у режији Јагоша Марковића (Југословенско драмско позориште, сезона 2001/2002)
  9. Олга Одановић – награђена за улогу Милице Герасимовић у представи Говорница насталој по тексту и у режији Јагоша Марковића (Југословенско драмско позориште, сезона 2002/2003)
  10. Драган Мићановић – награђен за улогу Порције у представи Млетачки трговац Виљема Шекспира у режији Егона Савина (Југословенско драмско позориште, сезона 2003/2004)
  11. Небојша Глоговац – награђен за улогу Иванау представи Хадерсфилд Угљеше Шајтинца, у режији Алекс Чизхолм (Југословенско драмско позориште, сезона 2004/2005)
  12. Горан Јевтић – награђен за више улога у представи Окамењени принц Хенинга Манкела, у режији Марк Ван дер Велдена (Мало позориште „Душко Радовић“, сезона 2005/2006)
  13. Павле Пекић – награђен за улогу Светозара Ружичића у представи Покондирена тиква Јована Стерије Поповића, у режији Марка Манојловића (Народно позориште Кикинда, сезона 2006/2007)
  14. Војин Ћетковић – награђен за улогу Дон Крста у представи Дон Крсто по тексту и у режији Виде Огњеновић (Југословенско драмско позориште, сезона 2007/2008)
  15. Бојан Жировић – награђен за улогу Кристијана у представи Прослава (Томас Винтерберг, Моргенс Руков, Бо Хансен), у режији Иве Милошевић (Позориште Атеље 212, сезона 2008/2009)
  16. Душанка Глид Стојановић – награђена за улогу Кућевнеу представи Код куће / Кабул Тонија Кушнера, у режији Жељка Ђукића (Народно позориште у Београду, сезона 2009/2010)
  17. Светозар Цветковић – награђен за улогу Рихарда Рихтера у представи Елијахова столица  Игора Штикса, у режији Бориса Лијешевића (Југословенско драмско позориште у Београду, сезона 2010/2011)
  18. Ненад Стојменовић – награђен за две улоге: Ивана Павловича Шатова у представи Зли дуси Ф. М. Достојевског, у режији Татјане Мандић Ригонат и Џона Вортинга у представи Важно јe звати се Ернест Оскара Вајлда, у режији Николе Завишића (обе у продукцији Народног позоришта, Београд, сезона 2011/2012)
  19. Саша Торлаковић – награђен за улогу Томаса Мана у представи Чаробњак Федора Шилија, у режији Бориса Лијешевића (Народно позориште у Сомбору, сезона 2012/2013)
  20. Небојша Дугалић – награђен за улогу Роберта у представи Издаја Харолда Пинтера, у режији Горана Шушљика (Југословенско драмско позориште, сезона 2013/2014)
  21. Јелена Ђокић – награђена за улогу Каролине у представи Казимир и Каролина Едена фон Хорвата, у режији Снежане Тришић (Позориште Атеље 212, сезона 2014/2015)
  22. Нада Шаргин  – награђена за улогу Елизабете у представи Марија Стјуарт Фридриха Шилера, у режији Милоша Лолића (Народно позориште у Београду, сезона 2015/2016)
  23. Небојшa Глоговац – награђен за улогу Хамлета у представи Хамлет Вилијама Шекспира, у режији Александра Поповског (Југословенско драмско позориште, сезона 2016/2017)