ZA ČLANOVE

МILOŠ ŽUTIĆ                                   

Udruženje je ovu nagradu ustanovilo 1994. godine »kao spomen na znamenitog glumca – znamenitog po duhovnosti i misli, po poštovanju jezika i govora, po snazi izraza i osećanja. Nagrada se dodeljuje za najbolje glumačko ostvarenje, za ulogu koja se može okarakterisati kao tragalačka i kao putokaz u glumi.
Nagrada se sastoji od plakete u bronzi sa likom Miloša Žutića (rad akademskog vajara Zvonka Novakovića), od unikatne diplome na pergamentu (rad akademskog slikara i scenografa Geroslava Zarića) i od novčanog iznosa.


DOBITNICI NAGRADE                                                                                       

  1. Petar Kralj – nagrađen za ulogu Normana u predstavi Garderober Ronalda Harvuda, u režiji Dejana Mijača (Jugoslovensko dramsko pozoriste, Beograd); prvi dobitnik,1994.g.
  2. Jasna Đuričić Jankov – nagrađena za ulogu Olge u predstavi Murlin Murlo Nikolaja Koljade, u režiji Radoslava Milenkovića (Srpsko narodno pozoriste, Novi Sad, sezona 1995/1996)
  3. Jelisaveta Seka Sablić – nagrađena za ulogu Marije Kalas u predstavi Master Klas Terensa Meknelija, u režiji Alise Stojanović (Bitef teatar, Beograd, sezona 1996/1997)
  4. Branislav Zeremski – nagrađen za ulogu Ivana u predstavi Art Jasmine Reze, u režiji Alise Stojanović (Atelje 212, Beograda, sezona 1997/1998)
  5. Boris Isaković – nagrađen za ulogu Predsednika državnog saveta u predstavi Leons i Lena Georga Bihnera u režiji Dejana Mijača (Grada tetar Budva i Jugoslovensko dramsko pozorište, sezona 1998/1999)
  6. Jelena Đokić – nagrađena za ulogu Katarine Šparović u predstavi Bokeški D-mol Stevana Koprivice, u režiji Milana Karadžića (Centar za kulturu Tivat, sezona 1999/2000)
  7. Nebojša Glogovac – nagrađen za ulogu Njaga u predstavi Zlatno runo Borislava Pekića, u režiji Nebojše Bradića (G17+ i Beogradsko dramsko pozorište, sezona 2000/2001)
  8. Đurđija Cvetić – nagrađena za ulogu Skupa u predstavi Skup Marina Držića, u režiji Jagoša Markovića (Jugoslovensko dramsko pozorište, sezona 2001/2002)
  9. Olga Odanović – nagrađena za ulogu Milice Gerasimović u predstavi Govornica nastaloj po tekstu i u režiji Jagoša Markovića (Jugoslovensko dramsko pozorište, sezona 2002/2003)
  10. Dragan Mićanović – nagrađen za ulogu Porcije u predstavi Mletački trgovac Viljema Šekspira u režiji Egona Savina (Jugoslovensko dramsko pozorište, sezona 2003/2004)
  11. Nebojša Glogovac – nagrađen za ulogu Ivanau predstavi Hadersfild Uglješe Šajtinca, u režiji Aleks Čizholm (Jugoslovensko dramsko pozorište, sezona 2004/2005)
  12. Goran Jevtić – nagrađen za više uloga u predstavi Okamenjeni princ Heninga Mankela, u režiji Mark Van der Veldena (Malo pozorište „Duško Radović“, sezona 2005/2006)
  13. Pavle Pekić – nagrađen za ulogu Svetozara Ružičića u predstavi Pokondirena tikva Jovana Sterije Popovića, u režiji Marka Manojlovića (Narodno pozorište Kikinda, sezona 2006/2007)
  14. Vojin Ćetković – nagrađen za ulogu Don Krsta u predstavi Don Krsto po tekstu i u režiji Vide Ognjenović (Jugoslovensko dramsko pozorište, sezona 2007/2008)
  15. Bojan Žirović – nagrađen za ulogu Kristijana u predstavi Proslava (Tomas Vinterberg, Morgens Rukov, Bo Hansen), u režiji Ive Milošević (Pozorište Atelje 212, sezona 2008/2009)
  16. Dušanka Glid Stojanović – nagrađena za ulogu Kućevneu predstavi Kod kuće / Kabul Tonija Kušnera, u režiji Željka Đukića (Narodno pozorište u Beogradu, sezona 2009/2010)
  17. Svetozar Cvetković – nagrađen za ulogu Riharda Rihtera u predstavi Elijahova stolica  Igora Štiksa, u režiji Borisa Liješevića (Jugoslovensko dramsko pozorište u Beogradu, sezona 2010/2011)
  18. Nenad Stojmenović – nagrađen za dve uloge: Ivana Pavloviča Šatova u predstavi Zli dusi F. M. Dostojevskog, u režiji Tatjane Mandić Rigonat i Džona Vortinga u predstavi Važno je zvati se Ernest Oskara Vajlda, u režiji Nikole Zavišića (obe u produkciji Narodnog pozorišta, Beograd, sezona 2011/2012)
  19. Saša Torlaković – nagrađen za ulogu Tomasa Mana u predstavi Čarobnjak Fedora Šilija, u režiji Borisa Liješevića (Narodno pozorište u Somboru, sezona 2012/2013)
  20. Nebojša Dugalić – nagrađen za ulogu Roberta u predstavi Izdaja Harolda Pintera, u režiji Gorana Šušljika (Jugoslovensko dramsko pozorište, sezona 2013/2014)
  21. Jelena Đokić – nagrađena za ulogu Karoline u predstavi Kazimir i Karolina Edena fon Horvata, u režiji Snežane Trišić (Pozorište Atelje 212, sezona 2014/2015)
  22. Nada Šargin  – nagrađena za ulogu Elizabete u predstavi Marija Stjuart Fridriha Šilera, u režiji Miloša Lolića (Narodno pozorište u Beogradu, sezona 2015/2016)
  23. Nebojša Glogovac – nagrađen za ulogu Hamleta u predstavi Hamlet Vilijama Šekspira, u režiji Aleksandra Popovskog (Jugoslovensko dramsko pozorište, sezona 2016/2017)