ZA ČLANOVE

МILOŠ ŽUTIĆ                                   

Udruženje je ovu nagradu ustanovilo 1994. godine »kao spomen na znamenitog glumca – znamenitog po duhovnosti i misli, po poštovanju jezika i govora, po snazi izraza i osećanja. Nagrada se dodeljuje za najbolje glumačko ostvarenje, za ulogu koja se može okarakterisati kao tragalačka i kao putokaz u glumi.
Nagrada se sastoji od plakete u bronzi sa likom Miloša Žutića (rad akademskog vajara Zvonka Novakovića), od unikatne diplome na pergamentu (rad akademskog slikara i scenografa Geroslava Zarića) i od novčanog iznosa.


DOBITNICI NAGRADE                                                                                       

  1. Petar Kralj, nagrađen za ulogu Normana u predstavi "Garderober" Ronalda Harvuda, u režiji Dejana Mijača (Jugoslovensko dramsko pozoriste, Beograd); prvi dobitnik,1994.g.
  2. Jasna Đuričić Jankov, nagrađena za ulogu Olge u predstavi "Murlin Murlo" Nikolaja Koljade, u režiji Radoslava Milenkovića (Srpsko narodno pozoriste, Novi Sad, sezona 1995/1996)
  3. Jelisaveta Seki Sablić, nagrađena za ulogu Marije Kalas u predstavi "Master Klas" Terensa Meknelija, u režiji Alise Stojanović (Bitef teatar, Beograd, sezona 1996/1997)
  4. Branislav Zeremski, nagrađen za ulogu Ivana u predstavi "Art" Jasmine Reze, u režiji Alise Stojanović (Atelje 212, Beograda, sezona 1997/1998)
  5. Boris Isaković, nagrađen za ulogu Predsednika državnog saveta u predstavi "Leons i Lena" Georga Bihnera u režiji Dejana Mijača (Grada tetar Budva i Jugoslovensko dramsko pozorište, sezona 1998/1999)
  6. Jelena Đokić, nagrađena za ulogu Katarine Sparović u predstavi "Bokeski D-mol" Stevana Koprivice u režiji Milana Karadžića (Centar za kulturu Tivat, sezona 1999/2000)
  7. Nebojša Glogovac, nagrađen za ulogu Njaga u predstavi "Zlatno runo" Borislava Pekića u režiji Nebojše Bradića (G17+ i Beogradsko dramsko pozorište, sezona 2000/2001)
  8. Đurđija Cvetić, nagrađena za ulogu Skupa u predstavi "Skup" Marina Držića u režiji Jagoša Markovića (Jugoslovensko dramsko pozorište, sezona 2001/2002)
  9. Olga Odanović, nagrađena za ulogu Milice Gerasimović u predstavi »Govornica« nastaloj po tekstu i u režiji Jagoša Markovića (Jugoslovensko dramsko pozorište, sezona 2002/2003)
  10. Dragan Mićanović, nagrađen za ulogu Porcije u predstavi "Mletački trgovac" Viljema Šekspira u režiji Egona Savina (Jugoslovensko dramsko pozorište, sezona 2003/2004)
  11. Nebojša Glogovac – nagrađen za ulogu Ivana u predstavi Hadersfild Uglješe Šajtinca, u režiji Aleks Čizholm, Jugoslovensko dramsko pozorište  (sezona 2004/2005)
  12. Goran Jevtić - nagrađen za više uloga u predstavi Okamenjeni princ Heninga Mankela, u režiji Marc Van der Veldena, Malo pozorište „Duško Radović“ (sezona 2005/2006)
  13. Pavle Pekić  - nagrađen za ulogu Svetozara Ružičića u predstavi Pokondirena tikva Jovana Sterije Popovića, u režiji Marka Manojlovića, Narodno pozorište Kikinda  (sezona 2006/2007)
  14. Vojin Ćetković – nagrađen za ulogu Don Krsta u predstavi Don Krsto po tekstu i u režiji Vide Ognjenović, Jugoslovensko dramsko pozorište  (sezona 2007/2008)
  15. Bojan Žirović – nagrađen za ulogu Kristijana u predstavi Proslava (Tomas Vinterberg, Morgens Rukov, Bo Hansen), u režiji Ive Milošević, Pozorište Atelje 212 (sezona 2008/2009)
  16. Dušanka Glid Stojanović – nagrađena za ulogu Kućevne u predstavi Kod kuće / Kabul Tonija Kušnera, u režiji Željka Đukića, Narodno pozorište u Beogradu (sezona 2009/2010)
  17. Svetozar Cvetković - nagrađen je za tumačenje lika Riharda Rihtera u predstavi Elijahova stolica Igora Štiksa, u režiji Borisa Liješevića i u izvođenju Jugoslovenskog dramskog pozorišta u Beogradu. (sezona 2010/2011)
  18. Nenad Stojmenović - nagrađen za dve uloge: Ivana Pavloviča Šatova u predstavi Zli dusi F. M. Dostojevskog, u režiji Tanje Mandić Rigonat i Džona Vortinga u predstavi Važno je zvati se Ernest Oskara Vajlda, u režiji Nikole Zavišića, obe u produkciji Narodnog pozorišta, Beograd (sezona 2011/2012)
  19. Saša Torlaković - nagrađen za ulogu Tomasa Mana u predstavi Čarobnjak Fedora Šilija, u režiji Borisa Liješevića, Narodno pozorište u Somboru (sezona 2012/2013).
  20. Nebojša Dugalić - nagrađen za ulogu Roberta u predstavi Izdaja Harolda Pintera, u režiji Gorana Šušljika, u produkciji Jugoslovenskog dramskog pozorišta (sezona 2013/2014).
  21. Jelena Đokić - nagrađena za ulogu Karoline u predstavi Kazimir i Karolina Edena fon Horvata, u režiji Snežane Trišić, u produkciji Pozorišta Atelje 212 (sezona 2014/2015).
  22. Nada Šargin  - nagrađena za ulogu Elizabete u predstavi Marija Stjuart Fridriha Šilera, u režiji Miloša Lolića i u produkciji Narodnog pozorišta u Beogradu (sezona 2015/2016)